Początki Małopolskiego Klubu Karate sięgają już 1993 roku. Przez ponad dwie dekady nosił nazwę Andrychowski Klub Karate Seitedo (uprawiano w nim kyokushin i seitedo karate). Od 2005 roku nazwa została zmieniona na  Małopolski Klub Karate. Z początkiem nowego sezonu  2023 roku Klub nosi nazwę Małopolski Klub Karate - Kasperek Kumite Team.

Założycielem Klubu jest Shihan Jacek Kasperek 5 Dan jako zawodnik odnosił sukcesy w skali makroregionu, był m.in. mistrzem Polski południowej szkół średnich w kyokushin. Pracę szkoleniową rozpoczął w 1991 roku.

Wadowiczanin , którego znaczna część jego dojrzałej aktywności życiowej upływa pod znakiem sportu .Przeszedł drogę od zawodnika, do trenera i działacza karate. Zaczynał w wieku 12 lat w TKKF "ZEN". Dziś może się pochwalić wieloma osiągnięciami swych podopiecznych. Wyszkolił zawodników mistrzem świata polski i Europy, a w 1996 został trenerem roku.Następnie jeszcze 4 krotnie.

Na podium różnych mistrzowskich, w skali kraju, imprez stawali m.in. Łukasz Gumula (obecnie prowadzi sekcję w Miechowej), Piotr Denca i Artur Rycombel czy Damian Krupka, który w 2014 roku w Andrychowie został mistrzem Polski w oyama karate, a w Sydney międzynarodowym wicemistrzem Australii w kyokushin. Po srebrne medale w wielkich imprezach sięgnął także w 2009 roku w Montrealu (turniej światowy w karate kanreikai).

Od 2016 roku Małopolski Klub Karate jest w czołówce polski pod kątem tytułów zawodników i ilości klubowiczów OYAMA PFK.

//mkkoyama.pl/wp-content/uploads/2023/09/logomkk.gif

Jesteśmy jednym z największych Klubów Karate Oyama w Małopolsce oraz na Podbeskidziu .

Zapraszamy młodzików, nastolatków, młodzież, dorosłych, seniorów

W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch

pl_PLPolski